GRÓDEK n/Dunajcem | 25 marca 2022

DR MORTEN LAURSEN

LECZENIE ASYMETRII |
INTRUZJA W LECZENIU OTWARTEGO ZGRYZU |
LECZENIE ORTODONTYCZNE CHORÓB PRZYZĘBIA

Do kursu zostało:

Data:
25 marca 2022

Cena:
1890 pln

Punkty
edukacyjne: 5

Miasto:
Gródek

TEMATYKA KURSU

Leczenie ortodontyczne chorób przyzębia
Ortodoncja może odegrać istotną rolę w poprawianiu rokowań u pacjentów z procesami zwyrodnieniowymi zębów w regionie przyzębia – w celu zachowania zębów, przywrócenia ich funkcji oraz przywrócenia uśmiechu pacjenta. Sesja będzie dotyczyć planowania ortodontycznego oraz biomechaniki interdyscyplinarnego leczenia uzębienia uszkodzonego wskutek procesów w przyzębiu oraz sytuacji złożonych.

Inny problem dotyczący przyzębia: zanik dziąseł

Tkanki są istotne, a kości kluczowe. Przemieszczenie zęba poza zębodół może prowadzić do dehiscencji kości i wystąpienia zaniku dziąseł. W konsekwencji, ortodontyczne przesunięcie korzenia zęba w stronę środkowej części wyrostka zębodołowego może poprawić rokowania działań chirurgicznych.

Asymetrie
Regulacja asymetrii w uzębieniu stałym, szczególnie u pacjentów dorosłych, może stanowić wyzwanie i wymagać ekstrakcji, zakotwiczenia w kości lub operacji w obszarze szczękowo-twarzowym. Położenie asymetrii jest kluczową kwestią w planowaniu leczenia, którego celem jest osiągnięcie prawidłowe zgryzu i harmonijnego wyglądu twarzy.

Intruzja w leczeniu otwartego zgryzu
Ortodontyczne, nieoperacyjne leczenie przedniego zgryzu otwartego tradycyjnie stanowiło duże wyzwanie, często związane z istotnym ryzykiem ponownego otwarcia zgryzu. Celem sesji jest prezentacja możliwości wykorzystania intruzji w odcinku tylnym i zamknięcia otwartego zgryzu w drodze minimalnie inwazyjnego leczenia z wykorzystaniem krótkich miniimplantów i niskotechnologicznej mechaniki leczenia.

AGENDA GODZINOWA

09.00 – 9.30 Rejestracja
09.30 – 11.00 Wykład
11.00 – 11.30 Przerwa kawowa
11.30 – 13.00 Wykład
13.00 – 14.00 Lunch
14.00 – 15.30 Wykład
15.30 – 16.00 Dyskusja

WYKŁADOWCA

dr Morten Laursen

DR MORTEN LAURSEN

Uzyskał dyplom lekarza dentysty na Uniwersytecie w Aarhus w 2001 r. Następnie uzyskał dyplom specjalisty ortodonty w 2007 r. jako absolwent programu studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Aarhus. Od 2007 r. Dr Laursen pracuje w częściowym wymiarze w Zakładzie Ortodoncji Uniwersytetu w Aarhus, gdzie obecnie prowadzi zajęcia ze studencami studiów przed i podyplomowych oraz organizuje lnternational Short-Term Course in Orthodontics. Prowadzi prywatny gabinet zajmujący się wyłącznie leczeniem ortodontycznym w Aarhus
oraz jest członkiem o statusie provisional member w Angle Society of Europe. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na kompleksie zębowo-wyrostkowym oraz przemieszczaniu zębów. Jest byłym prezesem European Postgraduate Student Orthodontic Society (EPSOS).

INFORMACJE DODATKOWE

Hotel

Hotel Heron

Adres: Sienna 104, 33-318 Gródek n/Dunajcem
Telefon: 18 888 85 00

Warunki uczestnictwa

Zgłoszenie udziału w kursie należy wysłać za pomocą strony internetowej i modułu REJESTRACJA ON-LINE lub na adres mailowy: bmilosz@americanortho.com
podając: datę i tytuł wybranego kursu

Wpłata za udział w kursie na konto AO East Europe Spółka z o.o. S.K.A nr. konta 65 1910 1048 2116 2606 4015 0001

Tytuł przelewu: imię, nazwisko, tytuł i data kursu

Koszt kursu obejmuje:

  • wykład
  • przerwy kawowe oraz lunch
  • materiały kursowe (notes, długopis)
  • tłumaczenie symultaniczne

Wpłaty należy dokonać, nie później niż 1 miesiąc przed rozpoczęciem kursu

UWAGA: gwarancją uczestnictwa w kursie jest dokonanie wpłaty

Copyright 2018 AO East Europe. All rights reserved