Katowice | 19 marca 2021

DR CESARE LUZI

LECZENIE ORTODONTYCZNE ZE WSKAZAŃ PRZEDPROTETYCZNYCH: STRATEGIE REDUKUJĄCE ZAKRES POTRZEB PROTETYCZNYCH I POPRAWIAJĄCE WYNIKI LECZENIA PROTETYCZNEGO

Do kursu zostało:

Data:
19 marca 2021

Cena:
750 pln

Punkty
edukacyjne: 5

Miasto:
Katowice

TEMATYKA KURSU

Coraz więcej pacjentów trafia do ortodontów ze wskazań interdyscyplinarnych. Terapia interdyscyplinarna może poprawić jakość końcowego wyniku leczenia dzięki synergii poszczególnych specjalności stosowanych kolejno w sposób ściśle skoordynowany. Leczenie ortodontyczne cieszy coraz większym wzięciem, ponieważ umożliwia uzyskanie wyników spełniających wyższe standardy dzięki polepszeniu stanu tkanek przyzębia i umożliwieniu wykorzystania mniej destrukcyjnych metod opracowania tkanek zębów przy odbudowach. Ponadto leczenie ortodontyczne można zastosować w przypadkach z okaleczonym uzębieniem, korzystając z zamykania przestrzeni bezzębnych albo luk po ekstrakcjach zębów nierokujących, zamiast odtwarzania metodami protetycznymi.

Pojęcie „ortodoncja dla celów protetycznych” opisuje terapię ortodontyczną, która nie dąży do korekty wady zwarcia, lecz do częściowej lub całkowitej rehabilitacji braków zębowych. W wielu takich przypadkach zakotwienie szkieletowe wprowadziło radykalne zmiany w postępowaniu klinicznym.

W pierwszej części wykład skoncentruje się na wykorzystaniu synergii pomiędzy zamykaniem przestrzeni a zakotwieniem szkieletowym u pacjentów dorosłych z okaleczonym uzębieniem w celu ograniczenia lub eliminowania potrzeb leczenia protetycznego. Druga część wykładu będzie poświęcona strategiom ortodontycznym, które wspierają minimalnie inwazyjne procedury protetyczne w przednim i bocznym odcinku łuku zębowego.

AGENDA GODZINOWA

09.00 – 9.30 Rejestracja
09.30 – 11.00 Wykład
11.00 – 11.30 Przerwa kawowa
11.30 – 13.00 Wykład
13.00 – 14.00 Lunch
14.00 – 15.30 Wykład
15.30 – 16.00 Dyskusja

WYKŁADOWCA

Luzi

DR CESARE LUZI

Dyplomato European Board of Orthadantics, wykładowca akademicki na uniwersytetach Aarhus w Danii i Ferraro we Włoszech. Absolwent Uniwersytetu la Sopienzo w Rzymie. Specjalizację w ortodoncji uzyskał na Unlwersycecie Aarhus w Danii pod kierownictwem profesor Birte Melsen. Specjalizuje się w zagadnieniach zakotwienia i stosowania mini-implantów w ortodoncji. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Publikuje i prowadzi wykłady na całym świecie. Autor dwóch książek o tematyce ortodontycznej.

INFORMACJE DODATKOWE

Hotel

Courtyard by Marriott Katowice City Center

Adres: Uniwersytecka 13, 40-007 Katowice
Telefon: 32 4389350

Warunki uczestnictwa

Zgłoszenie udziału w kursie należy wysłać za pomocą strony internetowej i modułu REJESTRACJA ON-LINE lub na adres mailowy: igierak@americanortho.com
podając: datę i tytuł wybranego kursu

Wpłata za udział w kursie na konto AO East Europe Spółka z o.o. S.K.A nr. konta 65 1910 1048 2116 2606 4015 0001

Tytuł przelewu: imię, nazwisko, tytuł i data kursu

Koszt kursu obejmuje:

  • wykład
  • przerwy kawowe oraz lunch
  • materiały kursowe (notes, długopis)
  • tłumaczenie symultaniczne

Wpłaty należy dokonać, nie później niż 1 miesiąc przed rozpoczęciem kursu

UWAGA: gwarancją uczestnictwa w kursie jest dokonanie wpłaty

 

Copyright 2018 AO East Europe. All rights reserved