Kraków | 15 listopada 2019

dr Morten Laursen

LECZENIE HIPODONCJI

Do kursu zostało:

Data:
15 listopada 2019

Cena :
950 pln
Cena dla członków PTO:
750 pln

Punkty
edukacyjne: 7

Miejsce:
Kraków

ZAKRES MERYTORYCZNY

Nowe, wyrafinowane techniki poprawiły wyniki zarówno w ortodontycznym zamykaniu luk jak i w protetycznym uzupełnianiu braków zębowych. Nadal jednak musimy odpowiedzieć na pytanie, czy dana lukę wynikająca z braku zawiązka odtwarzamy, czy zamykamy. Jakie kroki trzeba wykonać, by podjąć decyzję? Pamiętajmy, że odtwarzanie i zamykanie przestrzeni to dwie różne sytuacje wymagające odmiennego podejścia do planowania, leczenia, retencji i komunikowania się z innymi specjalistami.

Wprowadzenie metod zakotwienia szkieletowego zmieniło reguły gry w ortodoncji i w leczeniu hipodoncji. Granice wyznaczane przez maksymalne zakotwienie można przekroczyć w kierunku zakotwienia „bezwzględnego”, przy którym zęby kotwiące nie przemieszczą się wcale. Jeszcze bardziej niezwykłą możliwością jest przemieszczenie całego uzębienia do przodu, wraz z siekaczami, co pozwala na realizację nowej koncepcji nazywanej zakotwieniem ultra-minimalnym.

Treść kursu skoncentruje się na zarówno na zamykaniu jak i odtwarzaniu przestrzeni, omawiając diagnozowanie, podejmowanie decyzji, prowadzenie przypadku wraz z biomechaniką, wreszcie retencję i porozumiewanie się z implantologiem i protetykiem.

AGENDA GODZINOWA

15 LISTOPADA

8.30-9.00 Rejestracja
9.00-10.30 Wykład
10.30-11.00 Przerwa kawowa
11.00-12.30 Wykład
12.30-13.30 Lunch
13.30-15.00 Wykład
15.00 -15.30 Przerwa kawowa
15.30 -17.40 Wykład

WYKŁADOWCA

photo

dr Morten Laursen

dr Morten Laursen Morten Godtfredsen Laursen uzyskał dyplom lekarza dentysty na Uniwersytecie w Aarhus w 2001 r. Następnie uzyskał dyplom specjalisty ortodonty w 2007 r. jako absolwent programu studiów podyplomowych na Uniwersytecie w Aarhus. 0d 2007 r. Dr Laursen pracuje w częściowym wymiarze w Zakładzie Ortodoncji Uniwersytetu w Aarhus, gdzie obecnie prowadzi zajęcia ze studentami studiów przed- i podyplomowych oraz organizuje International Short-Term Course in Orthodontics. Prowadzi prywatny gabinet zajmujący się wyłącznie leczeniem ortodontycznym w Aarhus oraz jest członkiem o statusie provisional member w Angle Society of Europe. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na kompleksie zębowo-wyrostkowym oraz przemieszczaniu zębów. Jest byłym prezesem European Postgraduate Student Orthodontic Society (EPSOS).

INFORMACJE DODATKOWE

Hotel

 Qubus Hotel Kraków

Adres: Nadwiślańska 6, 30-527 Kraków

Warunki uczestnictwa

Zgłoszenie udziału w kursie należy wysłać za pomocą strony internetowej i modułu REJESTRACJA ON-LINE lub na adres mailowy: kursy@americanortho.com
podając: datę i tytuł wybranego kursu

Wpłata za udział w kursie na konto AO East Europe Spółka z o.o. S.K.A nr. konta 65 1910 1048 2116 2606 4015 0001

Tytuł przelewu: imię i nazwisko uczestnika/data kursu/nazwisko wykładowcy/ NIP gabinetu

Koszt kursu obejmuje:

  • wykład
  • przerwy kawowe oraz lunch
  • materiały kursowe (notes, długopis)
  • tłumaczenie symultaniczne

Wpłaty należy dokonać, nie później niż 1 miesiąc przed rozpoczęciem kursu

UWAGA: gwarancją uczestnictwa w kursie jest dokonanie wpłaty

Ważne: 50% procent zniżki dla lekarzy pracujących na Akademiach Medycznych oraz będących w trakcie specjalizacji.

Copyright 2018 AO East Europe. All rights reserved