Poznań | 26 października 2019

dr Cesare Luzi

LECZENIE WCZESNE A LECZENIE W OKRESIE POKWITANIA: KORZYŚCI, NARZĘDZIA I CELE LECZENIA WCZEŚNIEJSZEGO I PÓŹNIEJSZEGO

Do kursu zostało:

Data:
26 października 2019

Cena :
950 pln
Cena dla członków PTO:
750 pln

Punkty
edukacyjne: 7

Miejsce:
Poznań

ZAKRES MERYTORYCZNY

W jakim wieku należy rozpoczynać leczenie ortodontyczne?

Choć spory wciąż trwają, a dane naukowe nie dają jednoznacznej odpowiedzi, nie ulega wątpliwości, że w kilku wadach wczesne leczenie przynosi korzyści. Pierwsza wizyta powinna się odbyć odpowiednio wcześnie, by można było ocenić obecność wady i jej nasilenie.

Jedynie niektóre wady powinny skłaniać do wczesnego leczenia, w okresie uzębienia mlecznego lub wczesnego uzębienia mieszanego. Wady te mają na ogół tło szkieletowe lub czynnościowe. Przypadki jednostronnego zgryzu krzyżowego z przemieszczeniem żuchwy, wady klasy III, zaburzenia wyrzynania oraz nawyki to nieprawidłowości, którymi należy się zająć wcześnie przeprowadzając leczenie ortodontyczne pierwszej fazy w celu zredukowania nasilenia problemu, który następnie zostanie do końca skorygowany leczeniem fazy drugiej na etapie uzębienia stałego.

Odpowiednio wczesne leczenie interceptywne niestety nie zawsze jest możliwe i nieraz mierzymy się z problemami pacjentów, żałując, że nie trafili do nas wcześniej. Im później przychodzi nam korygować wadę szkieletową, tym większe ograniczenia musimy uwzględnić i tym częściej godzić się na leczenie kompromisowe.

Kogo powinniśmy leczyć wcześnie?

Kiedy lepiej poczekać? Jakimi narzędziami należy prowadzić leczenie dwufazowe, a jakimi – jednofazowe? Kurs przedstawi odpowiedzi na te pytania, skupi się na zasadach formułowania solidnej diagnozy, a poprzez przykłady przypadków klinicznych pokaże stosowanie narzędzi nowych generacji używanych w codziennej praktyce do leczenia asymetrii, wad klasy II i III, wąskich łuków szczęki i kilku innych często spotykanych problemów ortodontycznych.

AGENDA GODZINOWA

14 CZERWCA

8.30-9.00 Rejestracja
9.00-10.30 Wykład
10.30-11.00 Przerwa kawowa
11.00-12.30 Wykład
12.30-13.30 Lunch
13.30-15.00 Wykład
15.00 -15.30 Przerwa kawowa
15.30 -17.40 Wykład

WYKŁADOWCA

luzi

dr Cesare Luzi

dr Cesare Luzi Dyplomata European Board of Orthodontics, wykładowca akademicki na uniwersytetach Aarhus w Danii i Ferrara we Włoszech. Absolwent Uniwersytetu La Sapienza w Rzymie. Specjalizację w ortodoncji uzyskał na Uniwersytecie Aarhus w Danii pod kierownictwem profesor Birte Melsen. Specjalizuje się w zagadnieniach zakotwienia i stosowania mini-implantów w ortodoncji. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Publikuje i prowadzi wykłady na całym świecie. Autor dwóch książek o tematyce ortodontycznej.

INFORMACJE DODATKOWE

Hotel

 Mercure Poznań Centrum

Adres: Roosevelta 20, 60-829 Poznań

Warunki uczestnictwa

Zgłoszenie udziału w kursie należy wysłać za pomocą strony internetowej i modułu REJESTRACJA ON-LINE lub na adres mailowy: kursy@americanortho.com
podając: datę i tytuł wybranego kursu

Wpłata za udział w kursie na konto AO East Europe Spółka z o.o. S.K.A nr. konta 65 1910 1048 2116 2606 4015 0001

Tytuł przelewu: imię i nazwisko uczestnika/data kursu/nazwisko wykładowcy/ NIP gabinetu

Koszt kursu obejmuje:

  • wykład
  • przerwy kawowe oraz lunch
  • materiały kursowe (notes, długopis)
  • tłumaczenie symultaniczne

Wpłaty należy dokonać, nie później niż 1 miesiąc przed rozpoczęciem kursu

UWAGA: gwarancją uczestnictwa w kursie jest dokonanie wpłaty

Ważne: 50% procent zniżki dla lekarzy pracujących na Akademiach Medycznych oraz będących w trakcie specjalizacji.

Copyright 2018 AO East Europe. All rights reserved