KRAKÓW | 9 października 2021

DR HUGO DE CLERCK

MODYFIKOWANIE WZROSTU ŚRODKOWEGO PIĘTRA TWARZY I ŻUCHWY W LECZENIU ORTOPEDYCZNYM WAD KL. III I KL. II

Do kursu zostało:

Data:
9 października 2021

Cena:
750 pln

Punkty
edukacyjne: 5

Miasto:
Kraków

TEMATYKA KURSU

Pod działaniem dużych, zmiennych sił, minipłytki są bardziej wytrzymałe niż miniśruby. Dlatego można je wykorzystywać do przykładania międzyszczękowych ortopedycznych sił trakcyjnych. U rosnących pacjentów wyciągi klasy III można rozpinać pomiędzy słupkami opartymi na minipłytkach umieszczonych odpowiednio na wyrostkach jarzmowych szczęki i w okolicy kłowej żuchwy.  Jaki schemat biomechaniczny, jaki harmonogram obciążania zaczepów należy zastosować? W jakim wieku najlepiej zadziałać? Czy potrafimy stymulować, ograniczać, względnie przekierować wzrost szczęki lub żuchwy?  Wyniki ciągłego leczenia wyciągami z wykorzystaniem kotwionych w kości zaczepów zostaną omówione w oparciu o obrazowanie CBCT wykonane w punkcie T1 i T2 nałożone względem przedniego odcinka podstawy czaszki, w tym również u pacjentów rozszczepowych.  Wyniki zostaną porównane z grupą kontrolną oraz wynikami leczenia ortopedycznego z użyciem maski twarzowej stosowanej w kombinacji z RPE albo bez RPE.

 

W leczeniu ortopedycznym wad klasy II można stosować aparaty czynnościowe w celu pobudzania wzrostu żuchwy i hamowania doprzedniego wzrostu szczęki.  Uzyskiwane wówczas wyniki mają jednakże postać znacznych zmian zębowo-wyrostkowych i jedynie niewielkich modyfikacji wzrostu. Zakotwienie z użyciem minipłytek można wykorzystać, by zminimalizować wychylenie dolnych siekaczy i zwiększyć zmiany zależne od wzrostu, zwłaszcza w żuchwie.

 

AGENDA GODZINOWA

09.00 – 9.30 Rejestracja
09.30 – 11.00 Wykład
11.00 – 11.30 Przerwa kawowa
11.30 – 13.00 Wykład
13.00 – 14.00 Lunch
14.00 – 15.30 Wykład
15.30 – 16.00 Dyskusja

WYKŁADOWCA

deClerk

Dr Hugo de Clerck

Dr Hugo de Clerk jest absolwentem studiów podyplomowych w dziedzinie ortodoncji na Uniwersytecie w Gandawie. Doktoryzował się w 1986. Prowadzi prywatna praktykę w Brukseli. W latach 1989 – 2006 był Profesorem i Kierownikiem Zakładu Ortodoncji na Uniwersytecie Katolickim w Louvain. Obecnie pracuje jako Adjunct Professor na Uniwersytecie Karoliny Północnej w Chapel Hill. Jest byłym Prezydentem Belgijskiego Towarzystwa Ortodontycznego oraz posiada tytuł Fellow of the Royal College of Surgeons of England. Do jego głównych zainteresowań naukowych należą zakotwienie szkieletowe, biomechanika i ortopedia, co stało się tematem jego wykładów wygłaszanych w wielu krajach świata.

INFORMACJE DODATKOWE

Hotel

Hotel Sheraton Grand Kraków

Adres: ul. Powiśle 7,  31-101 Kraków
Telefon: 12 662 10 00

Warunki uczestnictwa

Zgłoszenie udziału w kursie należy wysłać za pomocą strony internetowej i modułu REJESTRACJA ON-LINE lub na adres mailowy: igierak@americanortho.com
podając: datę i tytuł wybranego kursu

Wpłata za udział w kursie na konto AO East Europe Spółka z o.o. S.K.A nr. konta 65 1910 1048 2116 2606 4015 0001

Tytuł przelewu: imię, nazwisko, tytuł i data kursu

Koszt kursu obejmuje:

  • wykład
  • przerwy kawowe oraz lunch
  • materiały kursowe (notes, długopis)
  • tłumaczenie symultaniczne

Wpłaty należy dokonać, nie później niż 1 miesiąc przed rozpoczęciem kursu

UWAGA: gwarancją uczestnictwa w kursie jest dokonanie wpłaty

 

Copyright 2018 AO East Europe. All rights reserved