TARNÓW | 16 LISTOPADA 2024

LECZENIE WAD KLASY II Z ZASTOSOWANIEM ZMODYFIKOWANEGO APARATU HERBSTA (MALU). KURS KLINICZNY Z PACJENTAMI

DO KURSU POZOSTAŁO:

DATA:
16 Listopad 2024

CENA:

1900 PLN

MIEJSCE:
Tarnów

TEMAT

Tematyka kursu dotyczy zasad leczenia wad klasy II z zastosowaniem stałego aparatu czynnościowego jakim jest aparat Herbsta w modyfikacji dra Kumara (MALU). Przedstawiony zostanie rys historyczny, budowa i różne rodzaje aparatów Herbsta. Szczegółowo zostanie omówiona biomechanika aparatu Herbsta: oddziaływanie na łuki zębowe i podstawy kostne szczęki i żuchwy, znaczenie korekty szerokości górnego łuku zębowego, zmiany w SSŻ, wpływ aparatu na wymiar pionowy, występowanie nawrotów po leczeniu aparatem Herbsta. Autorzy przedstawią przypadki kliniczne dzieci i dorosłych leczonych aparatem Herbsta oraz omówią nietypowe wskazania do zastosowania aparatu Herbsta.

W części praktycznej odbędzie się prezentacja kliniczna, w czasie której u przygotowanych pacjentów z wadą klasy II założony zostanie zmodyfikowany aparat Herbsta (MALU). Podczas części praktycznej  omówiona zostanie specyfika postępowania z aparatem Herbsta:

  • dobór odpowiedniej długości aparatu,
  • skracanie i wydłużanie elementów aparatu,
  • ustawianie zgryzu konstrukcyjnego,
  • rodzaje aktywacji na wizytach kontrolnych,
  • instruktaż pacjenta po założeniu aparatu,
  • demontaż aparatu Herbsta i kontynuacja leczenia po zakończeniu etapu z zastosowaniem aparatu Herbsta,
  • oraz znaczenie terapii logopedycznej i fizjoterapii w trakcie leczenia aparatem Herbsta, równorzędna rola logopedy w teamie ortodontycznym.

AGENDA

Wkrótce…

WYKŁADOWCY

JAKUB MALINOWSKI

DR N. MED. JAKUB MALINOWSKI

Ukończył studia na Akademii Medycznej we Wrocławiu w roku 1988, uzyskując dyplom lekarza stomatologa. W 1989 wyjechał do RFN, gdzie pracował jako lekarz stomatolog i ortodonta. W roku 1996 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych przed komisja fakultetu medycznego Akademii Medycznej w Szczecinie. Po powrocie do Polski pracował w latach 1998-2004 w Zakładzie i Katedrze Ortodoncji Akademii Medycznej we Wrocławiu jako rezydent, odbywając szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie ortodoncji. W roku 2004 zdał egzamin specjalizacyjny przed komisja Centrum Kształcenia Wyższych Kadr Medycznych pod przewodnictwem prof. dr hab. G. Śmiech-Słomkowskiej i uzyskał tytuł specjalisty ortodonty. Dr Jakub Malinowski opublikował liczne artykuły w prasie fachowej, tłumaczy literaturę fachową na język polski, wygłasza referaty na kongresach naukowych i organizuje kursy szkoleniowe dla lekarzy ortodontów, lekarzy stomatologów i asystentek ortodontycznych. Jest członkiem polskich i zagranicznych towarzystw ortodontycznych.

MARTA SAJDAK MALINOWSKA

DR. MARTA SAJDAK-MALINOWSKA

Ukończyła w roku 1992 studia medyczne na wydziale stomatologii uniwersytetu medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. W roku 2001 uzyskała tytuł specjalisty II stopnia z ortodoncji. Od roku 1993 prowadzi w Tarnowie i w Tuchowie prywatna praktykę stomatologiczna. W latach 1998-2009 pracowała w poradni ortodoncji w Zespole przychodni specjalistycznych w Tarnowie. W swojej praktyce ortodontycznej stosuje koncepcje leczenia całościowego zwracając uwagę nie tylko na problemy zgryzowe pacjentów. Od wielu lat zajmuje się leczeniem trudnych przypadków wad klasy trzeciej u pacjentów stosując metody nieoperacyjne. Obecnie pracuje w gabinecie ortodontycznym w Tarnowie i razem z mężem dr Jakubem Malinowskim w klinice Bio-orto we Wrocławiu.

DODATKOWE INFORMACJE

Prywatna praktyka stomatologiczna
lek. stom. specjalista ortodonta Marta Sajdak-Malinowska
Nowy Świat 10
33-100 Tarnów

Copyright 2018 AO East Europe. All rights reserved